ATHLETES OF THE WEEK FEATURE
For the School Year 2008-2009

Click here for a 2007-2008 Summary - 2006-2007 - 2005-2006 - 2004-2005 - 2003-2004 - 2002-2003


Ashley Melnek - Bishoop Carter

Veronique Charbonneau - Collège Notre-Dame

Elissa Bertuzzi - Lively DSS

Sean McKay - Lockerby

Jill Querney - Lockerby

Josh Demore - Macdonald Cartier

Chloe Lacasse - Macdonald Cartier

Dylan Martin - St Charles

Emma Paxton - Marymount

Jasmine Guérin - Esc l'Horizon

Dave Yandeau - Sudbury Secondary

Dominica Frometa - St Benedict CSS

Sam Hinds - Bishop Carter CSS

Kyla Pettigrew - Lo-Ellen Park SS

RJ Carpentier - Esc l'Horizon

Alanna Tegel - Marymount

Brett Walter - Lo-Ellen Park SS

Justine Martin - Lasalle

Matt Keetch - Lasalle SS

Mercedes Byrnes - Esc Champlain

Michael Specht - Lively DSS

Brittany Behenna - St Charles College

Eric Lavergne-Giroux - Notre-Dame

Kristen Bolduc - Confederation SS

Shawn Stevens - St Charles

Kayla Larivière - Collège Notre-Dame

Patrick Houle - Riv-des-Français

Natalie Bonin - Es Macdonald Cartier

Brock Lamarre - St Benedict CSS

Tiye Traore - Lockerby Composite

Jamie Therriault - Es Hanmer

Sarah Hirschfeld - Sudbury Secondary

Billy Mekers - Lasalle SS

Emilie Mayer - Esc l'Horizon

Jessie Chenier - Sudbury Secondary

Rebecca Lively - Chelmsford VDCS

Michelle Dumont - Esc Champlain

Jonathan Roy - Collège Notre-Dame

Morgan McCrory - St Benedict CSS

Brad Durigon - Lockerby CS

Victor Hopper - Lively DSS

Katrina Shank - Bishop Carter CSS

T. J. Bertrand - Esc l'Horizon

Rebecca Van Kempen - Marymount

Evan Spurrell - Bishop Carter

Alannah MacLean - Lo-Ellen Park SS

Zack Mullin - Lasalle SS

Janelle Fortin - Es de la Rivière-des-Français

Nicholas Guerin - Lockerby CS

Karley Albrecht - Lasalle SS

Owen Montpellier - Lo-Ellen Park SS

Caleb Yanchuk - Es Macdonald Cartier

Jennifer Ducharme - Confederation SS

Joey Martellaci - St Benedict CSS

Amy Stewart - St Charles College

Patrick Boileau - Collège Notre-Dame

Nicole Collard - Lasalle SS

Back to Home Page